מה היא אישיות בעצם?

כולנו משתמשים במילה הזו, אבל מה זה בעצם אומר.

יש כל מיני דרכים להגדיר ולתאר אותה, איגוד הפסיכולוגים האמריקאי מגדיר: הבדלים אינדיבידואלים בדפוסי חשיבה, רגש והתנהגות האופייניים לאדם.

מה משפיע על האישיות? על אותם תבניות / דפוסים שכפועל יוצא שלהם אנחנו חושבים מתנהגים ומרגישים?

סך המחקרים שנעשו עד היום מסכמים שיש חלוקה, יחסית שווה, בין השפעות הסביבה לטמפרמנט אתו נולדנו, לביולוגיה שלנו.

אחד האנשים שחקרו לאורך שנים את הנושא הזה היא ד״ר הלן פישר. היא בדקה בספרות הרפואית (גנטיקה, הורמונים, חקר המח) ובספרת המחקרית וזיהתה את הדפוסים השונים בבילוגיה שלנו שמשפיעים על ההתנהגות שלנו, על האופי שלנו, ועולים בקנה אחד עם 4 הטמפרמנטים השונים, המוכרים העולם הפסיכולוגיה.
עם הידע הזה היא יצא למחקר בשטח, שבו ביקשה קודם למלא שאלון ולאחר מכן ביצעה סריקות מח ומצאה את הקורולציה המתקיימת בינהם.

אז מה הם הטמפרמנטים ומה הביולוגיה שלהם?

קיימים 4 טיפוסים ואותם אנחנו מכנים בשם, שמנסה למצות את סך התכונות שלהם:

חוקרים (מקדם במונחי סגנונות תקשורת) – הם סקרנים ונמרצים. מחפשי ריגושים בעלי ראש פתוח, יצירתי ומוחין. הם משתוקקים להרפתקאות ולחידושים, ומשתעממים בקלות. עם זאת, הם עשויים להיות אימפולסיביים וחסרי התבוננות פנימית, מכיוון שהם תמיד מסתכלים כלפי חוץ.

בונים ( מנתח במונחי סגנונות התקשורת) –  זהירים. הם חברותיים, ממלאים אחר הכללים ומכבדים. האנשים האלה הם קפדניים, מסודרים, שיטתיים, טובים במספרים ועשויים להיות דתיים. הם יצורים של הרגל ומתרגלים שליטה עצמית. ד"ר פישר מכנה סוג זה "תואם נורמות זהירות/חברתיות".

מנהלים (משימתי במונחי סגנונות תקשורת) – יש להם נטייה להבין מתמטיקה, מוזיקה, מחשבים או כל "מערכות מבוססות כללים". יש להם גם תפיסה חזותית-מרחבית גבוהה יותר, מה שעשוי לעשות אותם טובים בספורט. אלה מכוונים לפרטים. במאים הופכים למומחים בתחום מסוים, אבל אולי אין להם יותר מדי תחומי עניין מעבר לכך. הם עשויים להיות חסרי אמפתיה או רגישות, להיות פחות נבונים מילולית, פחות מבינים את רגשות אחרים, ונותנים פחות קשר עין. הם גם עשויים להיות מועדים להציף על ידי הרגשות שלהם, מה שהופך אותם נוטים להתפרצויות, במיוחד של כעס.

מתווכים / מגשרים (תומכים במונחי סגנונות התקשורת) – טיפוס זה בוטח, נדיב, בעל דמיון, חברתי ופתוח ראש. הם גם מאוד מטפחים ואמפתיים. למנהלי משא ומתן יש כישורים מילוליים מצוינים. ד"ר פישר מכנה אותם "פרו-חברתיים/אמפתיים".

ההסבר שמעניקה ד״ר הלן פישר הוא, שכל אחד מאיתנו נחשף בשלב העוברי לרמות שונות של הורמונים, שפועל יוצא של זה היא התפתחות מערכת מוחית מובילה:

מערכת הדופמין, המאפיינת חוקרים (מקדם) – נוירוטרנסמיטר העונג. זה נותן לנו תחושה של התרוממות רוח, הישג ותגמול. כמעט כל דבר שנותן לנו הנאה מאוכל, אלכוהול וכלה בסקס.

מערכת הסרטונין המאפיינת בונים (מנתח)- שנותן לנו תחושה של רגיעה, שייכות ונוחות.

מערכת הטוסטסטרון  המאפיינת מנהלים (משימתי) – ההורמון ה״גברי״, מוביל לנטייה להבין מתמטיקה, מוזיקה, מחשבים או כל "מערכות מבוססות כללים".

מערכת האסטרוגן המאפיינת מתווכים / מגשרים (תומך) – ההורמון ה״נשי״, אסטרוגן, קשור קשר הדוק לאוקסיטוצין, הורמון ה"רוגע והתרפקות".


לינק לשאלון טמפרמנטים של ד״ר הלן פישר https://theanatomyoflove.com/relationship-quizzes/helen-fishers-personality-test/

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

ידע ומחקר
סיון בכרך

הביולוגיה של הטמפרמנטים

מה היא אישיות בעצם? כולנו משתמשים במילה הזו, אבל מה זה בעצם אומר. יש כל מיני דרכים להגדיר ולתאר אותה, איגוד הפסיכולוגים האמריקאי מגדיר: הבדלים

לכתבה המלאה »
ידע ומחקר
סיון בכרך

סגנונות תקשורת למתחילים

סגנונות תקשורת הם מודלים פסיכולוגיים שמשתמשים לתיאור והבנת ההבדלים האישיים בין אנשים. הם מתייחסים למאפיינים פסיכולוגיים מתמשכים ויציבים הקשורים לאופן התנהגות והתגובות הרגשיות של האדם.

לכתבה המלאה »
אסימונים
סיון בכרך

היעוד בחיים

יעוד בחיים: קיים בכלל דבר כזה? האם יש אחד כזה לכל אחד ואחת מאיתנו? האם קיים יעוד אחד או יותר? האם הוא קבוע או משתנה?

לכתבה המלאה »
אסימונים
סיון בכרך

אבק כוכבים

אבק כוכבים. זה החומר שכולנו נוצרנו ממנו. כל אחד ואחת מאיתנו, כולנו,נוצרנו מאבק כוכבים. בכל אחד ואחד מאיתנו,בכולנו,קיים ניצוץ שיכול להאיר,בין אם השתקפות של אור

לכתבה המלאה »

לקבלת המדריך במתנה לחצי כאן

אנחנו חברות כבר?

הרשמי לניוזלטר שלי וקבלי כתובת חדשות, מידע ומדריכים ישירות אלייך למייל